107,6 FM

Katowice. Msza św. w intencji poległych górników z Kopalni "Wujek" (zapowiedź)

Odprawi ją abp Wiktor Skworc w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Po Mszy św. uczestnicy przemaszerują pod Krzyż-Pomnik Górników przy Kopalni "Wujek".

W poniedziałek 16 grudnia o 16.00 w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Katowicach (ul. Piękna 8) metropolita katowicki przewodniczyć będzie Mszy św. w intencji dziewięciu poległych górników z Kopalni "Wujek" w 38. rocznicę ich tragicznej śmierci. Po Mszy św. uczestnicy przemaszerują pod Krzyż-Pomnik Górników przy Kopalni "Wujek" (plac NSZZ "Solidarność").

W wypowiedzi dla Radia eM metropolita katowicki zachęcił do udziału w obchodach 38. rocznicy strajku i pacyfikacji Kopalni "Wujek". Zwrócił uwagę, że do strajku na "Wujku" doszło, ponieważ załoga kopalni stanęła w obronie aresztowanego przewodniczącego zakładowej Solidarności. - To przesłanie na dziś, by zawsze stawać w obronie człowieka - podkreślił abp Skworc.

abp Wiktor Skworc w rozmowie z Anetą Kuberską-Bębas
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama