107,6 FM

08.12.2019 | Wspominamy ks. Edwarda Gorczatego

Miał dar rozwiązywania konfliktów i bardzo dobre serce - w magazynie misyjnym wspominamy zmarłego niedawno ks. Edwarda Gorczatego, misjonarza pracującego w Tanzanii. Dowiemy się też, na jaki cel w tym roku pójdą środki zebrane podczas akcji kolędników misyjnych.

Śp. ks. Edward Gorczaty, misjonarz z Tanzanii   Śp. ks. Edward Gorczaty, misjonarz z Tanzanii
Archiwum Kurii Metropolitalnej w Katowicach

W minionym tygodniu na misjach w Tanzanii zmarł ks. Edward Gorczaty. To kapłan archidiecezji katowickiej "fidei donum". Ks. Grzegorz Wita, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych wspomina zmarłego misjonarza.

W audycji wracamy do rozmowy z Magdaleną Soboką, misjonarką świecką, która pracuje  z dziećmi ulicy w Awasie, w Etiopii.

Gościmy też w Warszawie w sekretariacie Papieskich Dzieł Misyjnych. O przygotowaniach do akcji kolędników misyjnych mówi siostra Monika Juszka, misjonarka klaretynka.

08.12.2019 | Wspominamy ks. Edwarda Gorczatego   Płock, 10.01.2018. Mali kolędnicy misyjni z diecezji płockiej Agnieszka Małecka /Foto Gość

"Świat Misyjny" to misyjne czasopismo dla dzieci.  Co znajdziemy w tym magazynie opowiada siostra Katarzyna Murawska, Franciszkanka Misjonarka Maryi z Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.

W II. Niedzielę Adwentu przeżywamy też Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Wtedy zbierane są datki na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

08.12.2019 | Wspominamy ks. Edwarda Gorczatego   Członkowie Ogniska Misyjnego ze Szkoły Podstawowej nr 22 w Lublinie. ks. Rafał Pastwa /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..