107,6 FM

Wielka Brytania: Przegrały partie, które forsowały liberalizację aborcji

Druzgocącą porażkę poniosły Partia Pracy i Liberalni Demokraci.

Zadowolenie z tego wyraził bp Philip Egan, ordynariusz Portsmouth. Przyznał jednak, że również Partia Konserwatywna nie jest wolna od wpływów fałszywej antropologii, która skłania partie opozycyjne do skrajnych rozwiązań politycznych.

Zdaniem cytowanego przez agencję CNS biskupa, katolicy muszą zachować czujność, bo przemiany dokonują się za pośrednictwem władz oświatowych, służby zdrowia i świadczeń socjalnych. Przyznał on zarazem, że największym propagatorem tych ideologii były partie, które przegrały w wyborach. To one domagały się zmian na tym polu. W programie Partii Konserwatywnej niepokoi go natomiast los opieki społecznej dla najbardziej potrzebujących.

W kampanii wyborczej liberalizacja aborcji znalazła się w programie zarówno Partii Pracy, jak i Liberalnych Demokratów. Liberałowie wykluczyli też z kandydowania do parlamentu Roberta Flello, który deklarował się jako katolik przeciwny aborcji i tak zwanym małżeństwom jednopłciowym. Powodem były właśnie wartości, do których przyznawał się polityk. Fello zapowiedział, że zaskarży swą partię, ponieważ dopuściła się dyskryminacji ze względu na wiarę.

Partia Konserwatywna nie wspominała o aborcji w swym programie wyborczym. Obiecała jednak walczyć z prześladowaniem chrześcijan na świecie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Dremor_
  15.12.2019 19:08
  W GB aborcja jest dostępna na życzenie, do 24 tygodnia, z wyjątkami w przypadku przesłanki embriopatologicznej. Jest to jedna z najbardziej liberalnych ustaw aborcyjnych w Europie.

  To, że zwyciężyła partia, która nie przewiduje żadnych zmian w tej ustawie to żaden sukces dla "obrońców życia".
 • Abdiel
  15.12.2019 21:20
  JP2: “Naród, który zabija własne dzieci jest narodem bez przyszłości.”
 • adamp_314
  15.12.2019 21:40
  Partia Pracy jest za utrzymaniem status quo - tak samo jak Torysi. Po prostu bp Philip Egan jest zwolennikiem Torysów i bezrefleksyjnie kupuje ich propagandę nie weryfikując prawdziwości:

  Cytat za GN: "W kampanii wyborczej liberalizacja aborcji znalazła się w programie zarówno Partii Pracy [...]"

  Cytat za The Guardian:

  Pytanie czytelnika:
  I’m aware that Labour are planning to decriminalise abortion – which I am wholly supportive of. However, I’m not clear on whether this also changes the law on the latest a woman can legally terminate? Many Tory supporters I know are posting pro-life website claims that abortion will be made legal at any point during pregnancy even when the baby is fully developed. I do not believe this to be true but I’m struggling to find the details on the changes Labour intend to make to abortion law and would like clarification. Nicole, Hertfordshire

  Odpowiedź Heather Stewart:
  Hi Nicole, I’m really interested (and concerned) to hear that that’s out there, because it’s not true. The only reference to abortion policy in the manifesto says: “We will uphold women’s reproductive rights and decriminalise abortions.” There is no reference to any plan to review the current policy. Thanks for asking that one.

  źródło: https://www.theguardian.com/politics/2019/nov/28/our-political-editor-answers-your-questions-about-labours-manifesto


  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama