107,6 FM

Katowice. 13-letni Olaf odznaczony przez komendanta Państwowej Straży Pożarnej. Bohater, który ugasił pożar

Wyprowadził młodszą siostrę oraz kota w bezpieczne miejsce, a następnie złapał za gaśnicę i ugasił pożar - po czym wezwał służby. 13-letni Olaf z Katowic został dzisiaj wyróżniony przez komendanta katowickiej Państwowej Straży Pożarnej.

Uczeń siódmej klasy szkoły podstawowej w porę zareagował, kiedy zauważył, że w kuchni w jego mieszkaniu może dojść do wielkiego pożaru. - Komendant ocenił zachowanie nastolatka jako "podręcznikowe" - powiedział Radiu eM młodszy brygadier Arkadiusz Korzeniewski:

O przebiegu zdarzeń powiedział nam sam nastolatek - wraz z młodszą siostrą:

Olaf sam ugasił pożar i wezwał służby. Na miejsce przybyły cztery zastępy straży pożarnej, jednak dowódca akcji ocenił, że 13-latek samodzielnie wzorowo ugasił i zabezpieczył miejsce zdarzenia.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama