107,6 FM

Katowice. Rocznicowe uroczystości na kopalni Wujek. Abp Wiktor Skworc wzywa do obrony życia

Do solidarnej obrony życia wezwał metropolita katowicki abp Wiktor Skworc podczas rocznicowych uroczystości na kopalni Wujek. Mija 38. rocznicą zamordowania 9 górników z Wujka.

W Katowicach trwają uroczystości związane z 38. rocznicą tragedii na kopalni Wujek. W tamtejszym kościele w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego - Mszy przewodniczył arcybiskup Wiktor Skworc:

Metropolita katowicki przypomniał, że Kościół od zawsze stoi po stronie zagrożonych, otoczonych pogardą; których prawa ludzkie są gwałcone:

Obecnie przed bramą kopalni, przed Krzyżem-Pomnikiem Poległych Górników trwają dalsze uroczystości rocznicowe. Bierze w nich udział premier Mateusz Morawiecki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama