107,6 FM

Śląskie. Sejmik zdecydował. Instytut Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego zamiast Regionalnego Instytutu Kultury

Sejmik województwa śląskiego zdecydował o przekształceniu Regionalnego Instytutu Kultury w Instytut Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego.

Za przyjęciem ustawy głosowało 22 posłów, 12 było przeciw , a pięciu wstrzymało się od głosu. Marszałek województwa Jakub Chełstowski przyjął ten wynik z dużym zadowoleniem:

Przed sesją sejmiku miała miejsce demonstracja przeciwników zmiany nazwy placówki, którzy argumentowali, że wraz nią zmieni się także zakres jej działalności na niekorzyść kultury regionalnej.

Marszałka województwa śląskiego zapytaliśmy czy zmiana nazwy pociągnie za sobą inne zmiany?

W przypadku odwołania dotychczasowego dyrektora placówki, nieoficjalnie mówi się o profesorze Zygmuncie Woźniczce z Uniwersytetu Śląskiego jako jego następcy. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama