107,6 FM

Szczyrk: W czwartek pogrzeb ośmiorga ofiar wybuchu gazu

Biskup pomocniczy diecezji bielsko-żywieckiej Piotr Greger przewodniczyć będzie czwartkowym uroczystościom pogrzebowym ośmiorga ofiar wybuchu gazu w Szczyrku. Do tragedii doszło 4 grudnia br. W wyniku katastrofalnej eksplozji życie straciła cała rodzina – czworo dorosłych i czworo dzieci – rodzice, dziadkowie, dzieci i wnuki.

Po dwóch tygodniach od tragedii, gdy prokuratura na podstawie materiału genetycznego dokonała identyfikacji ciał ofiar, 19 grudnia br. w szyrkowskim kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła bp Piotr Greger sprawować będzie Eucharystię i skieruje do żałobników słowa kazania. Dwie godziny wcześniej nad ośmioma urnami tragicznie zmarłych mieszkańców Szczyrku modlić się będzie można w przykościelnej kaplicy. Po liturgii w kościele nastąpi pochówek na pobliskim cmentarzu.

Władze Szczyrku poinformowały, że teren przed świątynią zostanie zamknięty dla ruchu samochodowego, a na czas przejścia konduktu żałobnego, zamknięta zostanie droga od kościoła do cmentarza. Podczas pogrzebu w samej świątyni wytyczona zostanie specjalna strefa dla bliskich ofiar.

Według informacji prokuratury, wybuch, który spowodował zawalenie się całego trzykondygnacyjnego domu jednorodzinnego i doprowadził do śmierci jego mieszkańców, miał związek z pracami budowlanymi, prowadzonymi pod jedną z ulic.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama