107,6 FM

Beata Białowąs: Budżet woj. śląskiego na 2020 r. jest rekordowy

Budżet woj. śląskiego na 2020 r. jest rekordowy - przypomniała na antenie Radia eM Beata Białowąs, członek zarządu woj. śląskiego. Podkreśliła, że poparli go także radni opozycji.

Beata Białowąs: Budżet woj. śląskiego na 2020 r. jest rekordowy (19.12.2019)
Radio eM

To rekordowy budżet – zauważyła Beata Białowąs, mówiąc o przyjętym w poniedziałek (16.12) budżecie woj. śląskiego. Podkreśliła, że poparło go aż 27 radnych, czyli także przedstawiciele opozycji. 12 głosów było przeciw.
Wydatki w przyszłorocznym budżecie mają wynieść 1,954 mld zł, dochody natomiast 1,823 mld zł. Budżet mają zrównoważyć przychody w kwocie 243,2 mln zł.

Jak uszczegółowiła Beata Białowąs, największe środki będą przeznaczone na transport i komunikację. Rosną też z roku na rok nakłady na kulturę.

Wicemarszałek woj. śląskiego zapewniła, że utworzenie Instytutu Myśli Polskiej w miejsce likwidowanego Regionalnego Instytutu Kultury, nie jest wymierzone w regionalizm. Nowa instytucja ma mieć w stosunku do dotychczasowej poszerzony zakres zadań. Zaznaczyła jednak, że ważne jest zarówno dbanie o różnorodność kulturową regionu, jak i pamiętanie, że żyjemy w Polsce.

Goszcząca w „Rozmowie poranka” Radia eM Beata Białowąs zapowiedziała, że stawia sobie za cel w ciągu trzech lat wypromowanie woj. śląskiego jako terenu rolno-spożywczego. W tym kontekście zwróciła uwagę, że Śląskie jest jednym z liderów hodowli karpia w Polsce.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy