107,6 FM

Czy w najbliższą niedzielę sklepy są otwarte?

W niedzielę, 22 grudnia sklepy będą otwarte. Handlowa niedziela przypadnie jeszcze 29 grudnia i będzie ostatnią w 2019 roku.

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta weszła w życie 1 marca 2018 roku. Zgodnie z nią w tym roku handel jest dozwolony w jedną niedzielę w miesiącu - ostatnią, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą.

Od 2020 r. zakaz handlu nie będzie obowiązywał jedynie w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą.

Ustawa przewiduje katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą, kawiarniach. Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara w wysokości od 1 tys. zł do 100 tys. zł, a przy uporczywym łamaniu ustawy - kara ograniczenia wolności.

« 1 »
 • seitz
  21.12.2019 08:53
  Pamiętam panikę nawet prawicowych publicystów, że zamknięcie sklepów doprowadzi PiS do przegranych wyborów, no i oczywiście, że Polak nie poradzi sobie z czasem wolnym w niedzielę, że zachodni inwestorzy hipermarketów wycofają swoje wspaniałe inwestycje zwalniając ludzi z jakże intratnych miejsc pracy w markecie na kasie.
  Zyski marketów okazały sie wyższe, a ludzie podziękowali PiSowi w wyborach.
 • Anonim (konto usunięte)
  21.12.2019 10:35
  Obecnie w niedzielę jak potrzebuję coś kupić ze spożywki to chodzę na zakupy na "pocztę". Za chwilę pojawia się tzw. spożywcze sklepy autonomiczne.
  Zakupy ubrań, elektroniki, książek, muzyki robię w sieci. Jak dla mnie większość sklepów stacjonarnych można spokojnie pozamykać na stałe.
  doceń 1
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama