107,6 FM

Zmarł Józef Wloka

W Wigilię Bożego Narodzenia nad ranem zmarł wieloletni kościelny parafii św. Anny w Zabrzu.

Swoją służbę Józef Wloka rozpoczął w 1966 roku. Był tytanem pracy, w kościele spędził większość swojego życia, dbając o każdy szczegół liturgii i wystroju świątyni. Ofiarnie towarzyszyły mu żona i córka, które przejęły część obowiązków, gdy trafiał do szpitala.

- Jak chce się dobrze wszystko zrobić na święta, to trzeba dobre trzy tygodnie wcześniej zacząć – mówił "Gościowi Gliwickiemu" w 2005 roku. W praktyce oznaczało to powrót do domu tylko na noc i posiłki.

W 2016 roku Józef Wloka otrzymał od bp. Jana Kopca odznaczenie papieskie Benemerenti (Dobrze zasłużonym) za długoletnie i wyjątkowe zasługi dla Kościoła.

Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 30 grudnia o 11.00 w kościele św. Anny i na cmentarzu parafialnym przy ul. Czołgistów. O 10.30 w kościele - Różaniec.

Wieczny odpoczywanie racz mu dać, Panie!

 

 

Zmarł Józef Wloka   Józef Wloka w zakrystii. Klaudia Cwołek /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama