107,6 FM

Prof. Jan Klimek: Będziemy pomagać najuboższym przedsiębiorcom

Będziemy pomagać najuboższym przedsiębiorcom - zapowiedział na antenie Radia eM prof. Jan Klimek, Prezes Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach. Odniósł się tym samym m.in. do podwyższenia najniższej pensji w Polsce.

Prof. Jan Klimek: Będziemy pomagać najuboższym przedsiębiorcom
Radio eM

Jak powiedział Jan Klimek, podniesienie najniższego wynagrodzenia będzie obciążeniem dla przedsiębiorców, ale sprawa jest już przesądzona. Dlatego potrzebne będzie wsparcie dla najbardziej niezamożnych biznesmenów. Jednocześnie gość Radia eM z satysfakcją odnotował, że premier wysłuchał wielu innych postulatów przedsiębiorców i rząd wycofał się z niekorzystnych dla nich projektów.

Gość „Rozmowy poranka” podkreślił, że jednym z największych wyzwań zwłaszcza dla firm rodzinnych będzie m.in. sukcesja, czyli przekazanie biznesu następcom. Ten czas nadchodzi, bo wiele z nich było zakładanych 30 lat temu.

Prof. Jan Klimek z ostrożnym optymizmem mówił o sytuacji gospodarczej, na jaką zanosi się w przyszłym roku. Dodał przy tym, że mimo wielu niepewnych czynników, przedsiębiorcy wypracowali strategię rozwoju na najbliższych 5 lat.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy