107,6 FM

Katowice. Abp Skworc spotkał się z księżmi studentami

Spotkanie odbyło się w gmachu Kurii Metropolitalnej. Rozmowa dotyczyła ich pracy naukowej oraz doświadczeń lokalnych wspólnot, w których się znajdują.

Księża archidiecezji katowickiej studiują na dziennych studiach doktoranckich na różnych polskich i zagranicznych uczelniach.

Kierunki, na które zostali posłani, zostały wybrane w oparciu o potrzeby archidiecezji. Wśród nich jest historia sztuki, teologia moralna, stosunki dyplomatyczne, komunikacja społeczna, prawo kanoniczne.

Metropolita katowicki dzielił się z księżmi bieżącymi sprawami, którymi żyje Kościół na Śląsku i udzielił błogosławieństwa. Spotkanie odbywa się zazwyczaj dwa razy w roku, w okresie świątecznym, wolnym od zajęć na uczelniach. W tym czasie księża posługują także w parafiach, na terenie których rezydują podczas studiów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama