107,6 FM

Śląskie. Imprezy sylwestrowe w Katowicach, Częstochowie i Sosnowcu bez fajerwerków

Katowice, Częstochowa i Sosnowiec organizują imprezy sylwestrowe bez fajerwerków. Prezydent Mysłowic, Dariusz Wójtowicz przypomina, że fajerwerki wywołują stres u zwierząt.

Samorząd Sosnowca po raz kolejny zrezygnował w tym roku z pokazu fajerwerków podczas miejskiego Sylwestra. Urzędnicy argumentują, że hałas jest szkodliwy dla zwierząt, ale także dla najmłodszych dzieci. Miasto przygotuje za to inną atrakcję, o czym mowi prezydent Arkadiusz Chęciński:

Pokazu sztucznych ogni nie będzie również podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Ze strzelania zrezygnowała również Częstochowa.

Apel o niestrzelanie w Sylwestra wystosował do mieszkańców miasta prezydent Mysłowic. Jak podkreśla Dariusz Wójtowicz, nie ma norm prawnych na podstawie których mógłby on zakazać używania fajerwerków. Namawia jednak do zachowania zdrowego rozsądku, przypominając o skutkach:

W tym roku Mysłowice - ze względu na oszczędności - zrezygnowały z organizowania miejskiego pożegnania roku. W mieście odbywały się dzisiaj biegi sylwestrowe.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama