107,6 FM

Holandia zmienia nazwę

Od nowego roku Holendrzy przestali używać w oficjalnych dokumentach nazwy „Holland”. Zastąpiły ją nazwą „The Netherlands”.

Przez lata nazwa Holandia i Niderlandy były używane przez Holendrów zamiennie. Rezygnacja z używania tej pierwszej nazwy ma związek z kwestiami wizerunkowymi. Holenderskie władze chcą zerwać ze skojarzeniami swojego kraju z legalnymi narkotykami i prostytucją. Okazją do zaprezentowania nowego wizerunku będzie organizowany w tym kraju tegoroczny konkurs Eurowizji.

Historyczna kraina Holandii obejmuje zaledwie dwie prowincje Królestwa Niderlandów. Są to jednak prowincje, w których znajduje się stolica konstytucyjna siedziba tego kraju – Amsterdam, siedziba rządu, parlamentu i rodziny królewskiej – Haga i drugie co do wielkości miasto Holandii – Rotterdam. Prowincje te przyciągają też największą część turystów przyjeżdżających do kraju tulipanów.

Operacja zmiany nazwy z „Holland” na „The Netherlands” kosztowała Holendrów 200 tys. euro.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • seitz
  02.01.2020 18:21
  Rebranding sprzedawanego towaru.
  Czyli trzeba się przestawić, że Holandia już nie kojarzy się z eutanacją, narkotykami i prostytucją. Teraz Niderlandy się z tym siłą rzeczy kojarzą.
  doceń 17
 • dziadkalwaryjski
  02.01.2020 19:06
  Wbrew pozorom to najistotniejsza informacja.
  doceń 4
 • Eugeniusz_Pomorze_
  02.01.2020 19:25
  Bardzo by mnie cieszyło, gdyby "Niderlandczycy" rzeczywiście nie chcieli już być kojarzeni z różnymi patologiami super liberalno-lewicowej inżynierii społecznej. Prawda jednak jest taka, że jeśli NADAL legalne będą w... Niderlandach narkotyki, domy publiczne, aborcja, eutanazja i promocja LGBT, to sama zmiana nazwy beczkowozu "New Holland" na "Ferrari" raczej nie spowoduje napływu do "sprytnych" właścicieli gospodarstwa rolnego wielbicieli Formuły 1...
  doceń 20
 • saherb
  03.01.2020 07:58
  Zamiast wyplenić te patologie w kraju to oni tylko nazwę zmieniają.
  doceń 12
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama