107,6 FM

Katowice. Archidiecezja modli się za swojego pasterza

W uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia, przeżywać będziemy Dies Episcopi.

W tym dniu Kościół katowicki dziękuje Bogu za posługę metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca w 22. rocznicę święceń biskupich, które przyjął w watykańskiej bazylice św. Piotra z rąk św. Jana Pawła II. Tego samego dnia będziemy obchodzić 5. rocznicę święceń biskupich dwóch biskupów pomocniczych: Marka Szkudły i Adama Wodarczyka.

Z dziękczynieniem połączymy prośbę o światło i moc Ducha Świętego dla codziennej służby pasterskiej metropolity katowickiego i jego współpracowników, by przynosiła błogosławione owoce w życiu ludu Bożego.

W archikatedrze Chrystusa Króla o godz. 12 zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem metropolity katowickiego. Zgodnie z tradycją po Mszy św. pontyfikalnej nastąpi rozesłanie uczestników Orszaku Trzech Króli, którzy kolędując, przejdą ulicami Katowic.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama