107,6 FM

Odszedł do Pana śp. ks. Sławomir Granieczny

Ks. Sławomir Granieczny zmarł 3 stycznia w oświęcimskim Szpitalu Powiatowym. Odszedł w 29. roku kapłaństwa i 56. roku życia. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Oświęcimiu i rodzinnym Pogwizdowie.

Ksiądz Sławomir Granieczny urodził się w 1964 r. w Cieszynie. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk bp. Damiana Zimonia w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach w 1990 r. Pracował jako wikariusz m.in. w parafii Nawiedzenia NMP w Juszczynie i w parafii św. Wawrzyńca w Grojcu. W ostatnich latach życia był penitencjarzem w parafii Wniebowzięcia NMP w Oświęcimiu.

Ostatnie pożegnanie w oświęcimskim kościele odbędzie się we wtorek 7 stycznia o 10.00. Po wprowadzeniu trumny z ciałem zmarłego kapłana rozpocznie się Różaniec przy trumnie, a o 11.00 - Msza św. z udziałem księdza biskupa i odprowadzenie trumny do karawanu.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 8 stycznia o 11.00 Mszą św. w kościele parafialnym św. Jana Nepomucena w Pogwizdowie, skąd nastąpi odprowadzenie trumny ze szczątkami kapłana na miejscowy cmentarz.

Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie...

 

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama