107,6 FM

Mariusz Miśka: Miasta i tak będą musiały pozbyć się dzików

Miasta i tak będą musiały pozbyć się dzików - mówił w Radiu eM Mariusz Miśka, Łowczy Okręgowy w Katowicach. Odniósł się w ten sposób do postulatów wyłączenia miast z terenów odstrzału dzików.

Mariusz Miśka: Miasta i tak będą musiały pozbyć się dzików (9.1.2020)
Radio eM

Jak wyjaśnił gość Radia eM, niezwykle szybko rosnąca populacja dzików, a także walka z chorobą świń ASF wymusza odstrzał dzików w całej Polsce. Miasta, które chcą uniknąć tego na swoim terenie, a do takich należy np. Sopot, staną przed koniecznością wynajęcia odpłatnych usług odstrzału dzików, ponieważ zwierzęta będą tam szukać schronienia.

Właśnie trwają w sejmikach wojewódzkich prace nad wyznaczeniem nowych obwodów łowieckich w Polsce. Także sejmik woj. śląskiego musi wkrótce podjąć stosowną uchwałę.

Mariusz Miśka, Przewodniczący Zarządu Okręgowego Katowice Polskiego Związku Łowieckiego, zwrócił uwagę, że w naszym regionie jest duże zrozumienie dla działań PZŁ, być może większe niż w niektórych innych regionach kraju.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy