107,6 FM

Śląskie. NFZ przypomina o karcie EKUZ. Chodzi o wyjazdy dzieci na ferie

Gdzie uzyskać pomoc podczas ferii zimowych? Śląski NFZ przypomina, że dzieci i młodzież, przebywając na zimowym wypoczynku, mogą skorzystać z kilku form opieki medycznej. Przydatna może okazać się też Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).

Dzieci mogą korzystać oczywiście z wizyty u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej oraz nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, ale to nie wszystko. O czym jeszcze warto pamiętać? Mówi Małgorzata Doros, rzecznik prasowy śląskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia:

Kartę EKUZ można wyrobić bezpłatnie we wszystkich delegaturach Śląskiego Narodowego Funduszu Zdrowia. Wydanie dokumentu trwa kilka minut.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama