107,6 FM

Jan Szczęśniewski: Udało się poprawić sytuację najbardziej głodnych

Udało się poprawić sytuację najbardziej głodnych - ocenił na antenie Radia eM Jan Szczęśniewski, Prezes Śląskiego Banku Żywności. Podkreślił jednak, że wciąż jest wiele osób niedożywionych.

Jan Szczęśniewski: Udało się poprawić sytuację najbardziej głodnych
Radio eM

Jak mówił szef Śląskiego Banku Żywności, przyjęta w połowie ubiegłego roku ustawa o przeciwdziałaniu marnowaniu żywności zbiera pierwsze dobre owoce, ale wciąż jest w fazie "rozkręcania". Nakłada ona na większe sklepy (obecnie o powierzchni powyżej 400 m2) obowiązek podpisania umowy z organizacjami, które będą odbierały od nich żywność, co do której zachodzi obawa, że może się zmarnować. Jan Szczęśniewski zaznaczył, że brakuje takich, dobrze przygotowanych organizacji, a właściwie powinny być w każdym mieście, zwłaszcza większym. To, jego zdaniem, obowiązek samorządu lokalnego, aby zadbać o działalność takich organizacji.

Gość "Rozmowy poranka" Radia eM pozytywnie też ocenił realizację kończącego się powoli Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa. Jest on ujęty w obecnej perspektywie finansowej Unii Europejskiej do roku 2020. Jan Szczęśniewski podkreślił, że przyszłość programu zależy od Parlamentu Europejskiego. Zaznaczył jednocześnie, że w obecnej perspektywie skorzystało z niego ponad 1,5 mln osób w Polsce.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy