107,6 FM

Tychy. Przełamują bariery. "Łamacz barier" z inicjatywy mieszkańców

Spółdzielnie mieszkaniowe, towarzystwa budownictwa społecznego czy wspólnoty mieszkaniowe i różne instytucje w Tychach mogą też starać się o dofinansowanie likwidacji barier architektonicznych. W mieście realizowany jest program "Łamacz barier".

Program "Łamacz barier" jest realizowany z inicjatywy mieszkańców. Jego pomysłodawczynią jest pani Stanisława Krzyżek, która na co dzień opiekuje się osobą niepełnosprawną:

- Likwidacja barier architektonicznych w budynkach to potrzeba, którą dostrzegamy w mieście - wyjaśnia Maciej Gramatyka, z-ca prezydenta Tychów ds. społecznych:

Tyski projekt wpisuje się w rządowy program likwidacji barier Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju i Banku Gospodarstwa Krajowego "Dostępność plus". Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej urzędu miasta Tychy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama