107,6 FM

Katowice. Gdzie ta zima? Na przestrzeni lat średnia roczna temperatura wzrosła o 2 stopnie

Z roku na rok zimy są łagodniejsze i występuje coraz mniej opadów śniegu. To efekt globalnego ocieplenia. Tylko w Katowicach w ciągu ostatnich lat średnia roczna temperatura podniosła się o 2 stopnie.

Miłośników białego szaleństwa jednak uspokajamy. - Do tej pory nie zdarzyło się, żeby w Polsce całkowicie zabrakło śniegu  - mówi Tadeusz Niedźwiedź z Instytutu Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego. Wspomina też taką zimę jak w 1928 roku. Podobnej szybko nie będzie:

A czy mieszkańcy regionu pamiętają jeszcze "białe zimy"?

 

W ostatnim czasie najmniej opadów śniegu w Katowicach odnotowano w 2014 roku. Śnieg padał jedynie przez 16 dni w roku.  

Katowice. Gdzie ta zima? Na przestrzeni lat średnia roczna temperatura wzrosła o 2 stopnie   Średnia roczna temperatura w Katowicach Agata Nurek / Radio eM
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama