107,6 FM

Katowice. Modlitwa o Jedność Chrześcijan w kościele Przemienienia Pańskiego

Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym roku odbywa się pod hasłem "Życzliwymi bądźmy". W niedzielę przedstawiciele różnych wyznań  w naszym regionie wspólnie modlili się w kościele pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w Katowicach.

Wspólna modlitwa w kościele ojców Dominikanów była Centralnym Nabożeństwem trwającego w kościele Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Uroczystym Nieszporom przewodniczył biskup pomocniczy Archidiecezji Katowickiej Marek Szkudło:

Kazanie wygłosił biskup Marian Niemiec z Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego:

W tym roku Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan odbywa się pod hasłem "Życzliwymi bądźmy". W jego ramach w województwie śląskim odbędą się również m.in. nabożeństwa w kaplicy Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach czy w Kaplicy I Zboru Chrześcijan Baptystów. Nie zabraknie też ekumenicznego kolędowania u Franciszkanów w Katowicach Panewnikach.

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan zakończy się 25 stycznia. Dodajmy, że w tym roku materiały do ekumenicznych modlitw przygotowali chrześcijanie z Malty.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama