107,6 FM

22.1.2020 | 75 lat temu Sowieci wkroczyli na Śląsk

75 lat temu sowiecka Armia Czerwona wkroczyła na Śląsk. 22 stycznia 1945 roku odbiła z rąk hitlerowców Pyskowice, 23 stycznia stanęła u bram Gliwic, 24 stycznia w jej rękach znalazło się Zabrze. Dla mieszkańców cywilnych zaczęła się gehenna. Potem przyszedł też czas na rabunek przemysłu, czego przykładem jest Zabrze.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

A to historia

A to historia  

Od pon. do piątku o 11.40. Zapraszają Aneta Kuberska-Bębas i Sylwester Strzałkowski.

Historia bywa przestrogą, jest świadkiem czasów, dzieje się na naszych oczach. Czy będzie dla nas – jak dla starożytnych – nauczycielką życia? Słuchaj i poznaj bohaterów naszej historii; dowiedz się o kulisach najważniejszych dla Polski i świata wydarzeń; odkrywaj ślady naszej lokalnej przeszłości; wygrywaj najciekawsze, historyczne książki.

Audycje