107,6 FM

19.01.2020 | Brazylijski Kościół represjonowany

Władza przeciw Kościołowi. O skomplikowanej historii Kościoła w Brazylii w magazynie misyjnym opowiada werbista, o. Bogdan Górka. W audycji także zaproszenie na 6. Karnawałowy Bal Misyjny.

19.01.2020 | Brazylijski Kościół represjonowany   Rio de Janeiro, Brazylia. Jakub Szymczuk /Foto Gość Ojciec Bogdan Górka pracował 20 lat w Brazylii   Ojciec Bogdan Górka pracował 20 lat w Brazylii

Ameryka Południowa, a dokładnie Brazylia - to tam przenosimy się w magazynie misyjnym. O swojej długoletniej misji w tym kraju opowiada misjonarz-werbista, o. Bogdan Górka.

Jak wygląda Kościół w Brazylii? Przez lata był objęty represjami przez władzę - opowiada misjonarz.

Katecheza w Brazylii jest oparta na wolontariacie - wyjaśnia o. Bogdan. Misjonarz mówi, czym różni się duszpasterstwo brazylijskie od polskiego.

O co powinniśmy modlić się dla Kościoła w Brazylii?

W magazynie misyjnym zapraszamy też na Karnawałowy Bal Misyjny. Zaprasza ks. Grzegorz Wita, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych arch. katowickiej.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Programy