107,6 FM

Dąbrowa Górnicza. Oddają szpik dla 23-letniego Kuby

Przewodniczący Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, prezydent Dąbrowy Górniczej i wiceprezydent Będzina - oni już są zarejestrowani jako potencjalni dawcy szpiku. W Dąbrowie Górniczej promują ideę oddawania szpiku i szukają bliźniaka genetycznego dla 23-letniego Kuby.

W magistracie w Dąbrowie Górniczej do rejestru dawców zapisują się dzisiaj samorządowcy Metropolii, urzędnicy i sami mieszkańcy. Akcja jest zainicjowana przez Martę Janicką, mamę 23-letniego Kuby z Dąbrowy, który cierpi na białaczkę szpikową:

Dwukrotny dawca szpiku, Rafał Daniecki zachęca do rejestracji - tym bardziej, że to nic nie kosztuje:

Dąbrowa Górnicza. Oddają szpik dla 23-letniego Kuby   Dąbrowa Górnicza. Idea oddawania szpiku Agnieszka Skrzypczyk / Radio eM

W bazie dawców szpiku widnieje już prezydent Dąbrowy Górniczej, Marcin Bazylak:

Do idei dawstwa szpiku zachęcali w Dąbrowie też m.in. przewodniczący zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii - Kazimierz Karolczak oraz wiceprezydent Będzina - Anna Drzewiecka.

To kolejny dzień rejestracji, która w Dąbrowie Górniczej rozpoczęła się 19 stycznia i potrwa do 2 lutego.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama