107,6 FM

Bp Marek Szkudło: Konieczne jest zwycięstwo miłości w naszym działaniu

- Konieczne jest zwycięstwo miłości w naszym działaniu - mówił w Radiu eM bp Marek Szkudło. Biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej zwrócił uwagę na potrzebę obecności Pisma Świętego w naszym życiu.

Bp Marek Szkudło: Konieczne jest zwycięstwo miłości w naszym działaniu (24.1.2020)
Radio eM

Bp Marek Szkudło przypomniał, że najbliższa niedziela (26 stycznia) będzie z woli papieża Franciszka Niedzielą Słowa Bożego. Zaznaczył, że wiele osób codziennie czyta słowo Boże, do czego zachęcił pozostałych.

Gość Radia eM nawiązał do przypadającego 25 stycznia święta Nawrócenia św. Pawła Apostoła i przypomniał, że Paweł odzyskał wzrok nie po swoim nawróceniu, ale po nawróceniu Ananiasza, który początkowo nie chciał spotkać się z Pawłem, jako z byłym prześladowcą uczniów Jezusa. - To cud miłości, który musi nam towarzyszyć w przepowiadaniu słowa Bożego - podkreślił biskup Marek Szkudło. Przyznał też, że w tym kontekście myśli nie tylko o nawróceniu indywidualnym, ale całego Kościoła, który tworzymy my, grzeszni ludzie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy