107,6 FM

Chorzów. Rusza kolejny etap przebudowy ul. 3 Maja. Utrudnienia już od soboty 25 stycznia

Uwaga kierowcy i pasażerowie tramwajów. W Chorzowie szykują się spore utrudnienia. W poniedziałek, 27 stycznia rusza kolejny etap przebudowy ul. 3 Maja, ale utrudnienia pojawią się już w sobotę 25 stycznia.

Na odcinku Chorzów-Ruda Śląska Chebzie pojawią się korki i spore utrudniania w ruchu. 27 stycznia rusza kolejny etap przebudowy ul. 3 Maja w Chorzowie. Konkretnie chodzi o odcinek drogi pomiędzy ulicą Katowicką, a Floriańską. - Mówi Piotr Wojtala, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Chorzowie:

Jak poinformował Zarząd Transportu Metropolitalnego od soboty 25 stycznia 2020 r. do ok. 30 czerwca 2021 r. nastąpi całkowite wyłączenie komunikacji tramwajowej w ciągu ul. 3 Maja w Chorzowie oraz ul. Chorzowskiej w Świętochłowicach. Tym samym, wprowadzone zostaną następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji publicznej:

  • tramwaje linii nr 11 będą kursować w relacji: Katowice pl. Miarki – Chorzów Rynek – Łagiewniki zajezdnia;
  • uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza oznaczona jako T-11, kursująca w relacji: Ruda Śląska Chebzie Dworzec PKP – Świętochłowice Piaśniki Skrzyżowanie – Chorzów Rynek, z częstotliwością co 15 minut (w dni robocze oraz częściowo w soboty) i co 30 minut (w niedziele).

W efekcie prowadzonych prac modernizacyjnych na ul. 3 Maja w Chorzowie powstanie dwutorowa, nowoczesna infrastruktura tramwajowa a także nowe chodniki, ścieżka rowerowa, jezdnia i oświetlenie. Zadanie jest elementem „Zintegrowanego Projektu modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko – Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego” współfinansowanego przez Unię Europejską, a realizowane jest we współpracy spółki Tramwaje Śląskie S.A. i Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Chorzowie. Na realizację inwestycji w zakresie tramwajowym wykonawca ma czas do końca czerwca 2021 r., zaś w zakresie zlecanym przez MZUiM 6 miesięcy więcej.

Chorzów. Rusza kolejny etap przebudowy ul. 3 Maja. Utrudnienia już od soboty 25 stycznia   Mapa zmian Materiał prasowy ZTM
« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama