107,6 FM

Bytom. Inscenizacja Walki o Miechowice ściągnęła tłumy

Walka o Miechowice - widowisko pod tym hasłem jak co roku odbyło się w Bytomiu. To inscenizacja wydarzeń, które zaczęły się w Miechowicach 25 stycznia 1945 roku, kiedy wkroczyła tam Armia Czerwiona. W tegorocznej inscenizacji wzięli udział aktorzy Lech Dyblik czy Cezary Żak.

W inscenizacji „Walki o Miechowice” wzięło udział ponad 30 grup rekonstrukcyjnych z Polski, Czech i Słowacji oraz prawie 180 rekonstruktorów. Organizatorem wydarzenia było stowarzyszenie na rzecz zabytków Fortyfikacji Pro Fortalicium. Na miejscu był reporter Radia eM Mateusz Kornas:

Wkraczający do Miechowic w styczniu 1945 roku żołnierze Armii Czerwonej dokonali wielu zbrodni na mieszkańcach tej niewielkiej wówczas gminy. Do dziś nie udało się ustalić pełnej listy zamordowanych mieszkańców. Mogło wtedy zginąć nawet 380 osób.

Bytom. Inscenizacja Walki o Miechowice ściągnęła tłumy   "Bitwa o Miechowice" w Bytomiu AK / facebook Miasto Bytom


Warto podkreślić, że inscenizacja „Walki o Miechowice” jest częścią wojewódzkich obchodów Tragedii Górnośląskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama