107,6 FM

Śląskie. Z Katowic do Świętochłowic. Czyli 11. Marsz na Zgodę

Z placu Wolności w Katowicach wyruszył dziś Marsz na Zgodę. Już po raz 11. jest on wyrazem pamięci o ofiarach Tragedii Górnośląskiej.

Uczestnicy Marszu na Zgodę jak co roku - i tym razem - przeszli pod bramę dawnego obozu Świętochłowice – Zgoda. Reporter Radia eM pytał tych, którzy biorą udział w marszu o motywacje:

Śląskie. Z Katowic do Świętochłowic. Czyli 11. Marsz na Zgodę   Uczestnicy marszu przeszli z Katowic do bram dawnego obozu Świętochłowice-Zgoda Mateusz Kornas / Radio eM

W tym roku obchodzimy 75. rocznicę Tragedii Górnośląskiej. W intencji ofiar tragedii jutro (w niedzielę)  w południe zaplanowano mszę świętą w katowickiej katedrze. Eucharystii przewodniczył będzie bp pomocniczy archidiecezji katowickiej Adam Wodarczyk.

Słuchaj całej relacji: 75. rocznica Tragedii Górnośląskiej. 11. Marsz na Zgodę

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama