107,6 FM

Borys Budka, nowy przewodniczący PO: w partii brakowało energii. Skupię się na pracy w terenie

- Zapewnię Małgorzacie Kidawie Błońskiej skuteczną i profesjonalną kampanię wyborczą, wierzę że zwycięską - mówi w rozmowie z Radiem eM nowy przewodniczący Platformy Obywatelskiej - Borys Budka. Tegoroczne wybory prezydenckie mają być dla niego pierwszym sprawdzianem w roli szefa PO.

Borys Budka został nowym przewodniczącym Platformy Obywatelskiej. Pochodzący z Gliwic polityk w wewnętrznych wyborach uzyskał prawie 80% głosów. Stoją przed nim dwa główne zadania: zwycięstwo wyborów prezydenckich przez Małgorzatę Kidawę Błońską, a potem wygrana w wyborach parlamentarnych do sejmu.

- Na przykładzie samorządów pokazujemy, że potrafimy skutecznie rozwiązywać problemy - mówi w rozmowie z Radiem eM Borys Budka, nowy przewodniczący PO:

Na razie nie wiadomo jaka teraz będzie rola dotychczasowego przewodniczącego - Grzegorza Schetyny. - Jego rola będzie ważna. Będę chciał wykorzystywać jego wiedzę i doświadczenie. Będziemy rozmawiać - zapowiada Budka.

Pytany przez reportera Radia eM o trzy konkretne postulaty partii Borys Budka wymienia: bezpieczeństwo, praworządność i europejskość:

Wybory prezydenckie odbędą się pod koniec kwietnia lub w maju.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama