107,6 FM

Premiera filmu o H. Sławiku i J. Antallu, Katowice, 3 lutego

Premiera filmu dokumentalnego "Oto człowiek - rzecz o Henryku Sławiku i Józsefie Antallu" - Katowice, 3 lutego.

3 lutego o godz. 17 w Kinoteatrze "Rialto" w Katowicach, przy ul. Św. Jana 24, odbędzie się premierowy pokaz filmu dokumentalnego "Oto człowiek - rzecz o Henryku Sławiku i Józsefie Antallu" w reżyserii Adama Kraśnickiego. W uroczystej premierze wezmą udział: dr Jarosław Szarek – prezes Instytutu Pamięci Narodowej oraz Maciej Wojciechowski – dyrektor TVP 3 Katowice.

Film dokumentalny "Oto człowiek - rzecz o Henryku Sławiku i Józsefie Antallu" jest autorskim spojrzeniem na osobowość tych wybitnych postaci, którym przyszło zdawać egzamin z honoru i spolegliwości życia w czasach najtrudniejszych. Jest też refleksją o fenomenie losów narodu polskiego i węgierskiego, także o wspólnych doświadczeniach historii narodu żydowskiego. Odwiedzamy wszystkie miejsca związane z bohaterami filmu - region górnośląski (Jastrzębie-Szeroka, Katowice), tereny Węgier (Budapeszt, Vác, Balatonboglár, Esztergom), Izrael - Jerozolima (Instytut Yad Vashem) i Austrię (KL Mauthasen-Gusen).

W filmie swymi refleksjami dzielą się m.in. prof. Lech Krzyżanowski, Michał Luty, dr Tomasz Kurpierz, prof. Tadeusz Sławek, Szewach Weiss, prof. Istvan Kovacs oraz dr Maciej Szymanowski.

Obraz powstał w koprodukcji Instytutu Pamięci Narodowej z Telewizją Polską S.A.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama