107,6 FM

Ruda Śląska. Protest pod hasłem "Żółta kartka dla Rady Miasta"

Żółta kartka dla Rady Miasta - pod takim hasłem odbył się [30.01.20] w Rudzie Śląskiej protest w obronie tamtejszych klubów sportowych. Od początku roku borykają się one z problemami finansowymi.

Kiepska sytuacja finansowa rudzkich sportowców związana jest z obcięciem miejskiej dotacji o 4 miliony złotych. Trenerzy, młodzi piłkarze i ich rodzice przyszli przed Urząd Miasta, aby wyrazić...

Przedstawiciele kilkunastu rudzkich klubów alarmowali, że taka sytuacja doprowadza ich na skraj upadku . Ich postulaty przekazał prezes klubu SPR Grunwald Ruda Śląska, Adam Wodarski:

Ruda Śląska. Protest pod hasłem "Żółta kartka dla Rady Miasta"   Trenerzy, młodzi sportowcy i ich rodzice protestowali przed Urzędem Miasta w Rudzie Śląskiej Marcin Iciek/ Radio eM

Do pikietujących wyszedł wiceprezydent miasta, Krzysztof Mejer:

W czwartek odbyło się też kolejne posiedzenie Rady Miasta w Rudzie Śląskiej, na którym radni podtrzymali swoją decyzję i nie zgodzili się m. in. na podwyżkę stawek za odbiór śmieci. Była to jedna z propozycji finansowych miasta, która zwiększałyby dochody.

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama