107,6 FM

Michał Gramatyka, poseł PO: fatalne skutki odwołania dyrektor Muzeum Śląskiego. Będzie wniosek do prokuratury?

Platforma Obywatelska rozważa powiadomienie prokuratury o tym, że marszałek województwa śląskiego - Jakub Chełstowski, dopuścił się przestępstwa urzędniczego. Zdaniem polityków PO zła była decyzja o odwołaniu dyrektor Muzeum Śląskiego - Alicji Knast.

Platforma chce zbadania sprawy, bo decyzja o odwołaniu z funkcji dyrektorki Muzeum Śląskiego - Alicji Knast jest, zdaniem partii, fatalna dla regionu.

Mówił Radiu eM  poseł PO Michał Gramatyka:

W Biuletynie Informacji Publicznej  nie ma jeszcze informacji o decyzji zarządu województwa śląskiego, dlatego nie są znane jej treści i uzasadnienie.

Dyrektor Muzeum Śląskiego została odwołana pod zarzutem nieprawidłowości wykazanych podczas audytu. Na stanowisku Alicję Knast zastąpi Marcin Gwoździewicz, który dotąd kierował Wydziałem Kultury w Urzędzie Marszałkowskim.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama