107,6 FM

Bóg chce mnie na wyłączność

O walce duchowej przed wstąpieniem do zakonu i mocy Bożego słowa opowiada s. Dorota Kowalewska ze Zgromadzenia Sióstr Augustianek.

Bóg chce mnie na wyłączność
Gość Niedzielny

Dzień Życia Konsekrowanego skłania do refleksji nad darem życia poświęconego Bogu. – Pytanie o moje powołanie i o to, co się rodziło w sercu przez te wszystkie lata, jest pytaniem do Pana Boga. Bo ja wiem, że to On o mnie walczył – opowiada augustianka.

Zgromadzenie Sióstr Augustianek w Krakowie obchodzi w tym roku jubileusz 400-lecia śmierci założycielki zakonu, Matki Katarzyny z Kłobucka. – Odkrywamy jej postać na nowo – mówi siostra Dorota. – Najbardziej charakterystyczną cechą naszej matki jest to, że zaczęła budować wspólnotę i klasztor, w którym teraz jesteśmy, nie mając żadnych środków. Zaufała Panu Bogu.


Jeśli podoba Wam się to, co robimy, wspierajcie naszą pracę. Dzięki temu przygotujemy dla Was jeszcze więcej dobrych treści.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama