107,6 FM

Prof. Tomasz Kubin: Nasi przedsiębiorcy muszą liczyć się z perturbacjami po Brexicie

Nasi przedsiębiorcy muszą liczyć się z perturbacjami po Brexicie - mówił w Radiu eM dr hab. Tomasz Kubin, prof. UŚ. Zaznaczył, że jako Unia Europejska będziemy teraz słabsi, ale to nie znaczy postępującego rozpadu UE.

Prof. Tomasz Kubin: Nasi przedsiębiorcy muszą liczyć się z perturbacjami po Brexicie
Radio eM

Tomasz Kubin podkreślił, że bez składek do unijnego budżetu wpłacanych przez Wielką Brytanię będzie mniej środków, które mogłyby trafić także do woj. śląskiego, jednak i bez tego w Unii Europejskiej następuje zmiana w kolejnej perspektywie finansowej i pieniądze mają być przeznaczane raczej na cele np. ekologiczne niż na politykę spójności, z której chce korzystać Polska.

Gość Radia eM zauważył też, że zmienią się relacje gospodarcze między Polską a Wielką Brytanią, ponieważ Polska nie będzie sama negocjować nowej umowy handlowej ze Zjednoczonym Królestwem, ale będzie to umowa między Unią a Brytyjczykami. Czasu na negocjacje jest bardzo mało, bo okres przejściowy ma potrwać tylko do końca 2020 roku.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy