107,6 FM

Zabrze. Szlak Zabytków Techniki z nowym operatorem. To Muzeum Górnictwa Węglowego

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu zostało operatorem Szlaku Zabytków Techniki. Dziś dyrekcja placówki i władze województwa śląskiego podpisały umowę w tej sprawie.

Obie strony podkreślają, że "Industriada i szlak zabytków techniki z rąk urzędników przechodzą w ręce praktyków". O szczegółach mówi Bartłomiej Szewczyk - dyrektor Muzeum Górnictwa Węglowego:

Powody decyzji tłumaczy też marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski:

Dodajmy, że Industriada to drugi największy festiwal zabytków techniki w Europie. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się 5 i 6 czerwca. W ubiegłym roku w wydarzeniu wzięło udział ponad 100 tysięcy osób.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama