107,6 FM

Śląscy pracodawcy: praca na etacie i własna działalność jednocześnie? "Urlop na start up" byłby problem

Ministerstwo Rozwoju rozważa wprowadzenie 'urlopu na start up'. Pracownik etatowy mógłby założyć i przez pół roku prowadzić własną firmę, a jednocześnie pozostać zatrudnionym na dotychczasowym stanowisku. Po tym okresie mógłby zdecydować, którą pracę wybiera.

"Urlop od korporacji" to nowy pomysł Ministerstwa Rozwoju. Pracownik mógłby założyć własną działalność i przez pół roku pozostać zatrudnionym na dotychczasowym stanowisku. Gdyby biznes się nie sprawdził przepisy gwarantowałby mu bezpieczny powrót na etat.

Pomysł jest na razie w fazie konsultacji, ale pracodawcy już przekonują, że takie przepisy byłby dla nich sporym problemem. O szczegółach mówi Marek Zychla, prezes Zarządu Śląskiego Związku Pracodawców Lewiatan:

Przedsiębiorcy podkreślają, że "takie rozwiązanie to dla nich spory kłopot i kilka miesięcy niepewności". Ministerstwo Rozwoju informuje jednak, że "urlop na start up" miałby być wzorowany na urlopie macierzyńskim.

Co na to mieszkańcy regionu?

- Idea ma sens, ale pojawia się sporo pytań o kwestie finansowe - mówi dr Jarosław Wąsowicz z UE w Katowicach:

Według Ministerstwa Rozwoju "urlop od korporacji" miałby pobudzić innowacyjność polskich pracowników i pomóc im podjąć ryzyko o założeniu własnego biznesu. Podobne rozwiązania od lat funkcjonują w Szwecji i Finlandii.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama