107,6 FM

Co w numerze? #6

Przed Światowym Dniem Chorego rozmawiamy z o. Mariuszem Więckiewiczem CSsR, nowym kapelanem gliwickich szpitali. Co jeszcze w najnowszym wydaniu gliwickiego "Gościa"?

Nowy numer "Gościa Gliwickiego" otwiera relacja z Międzydiecezjalnego Dnia Życia Konsekrowanego, który odbył się w ubiegłą sobotę w gliwickiej katedrze, gromadząc siostry zakonne, zakonników oraz świeckie osoby konsekrowane z diecezji gliwickiej i opolskiej.

Kolejne strony poświęcamy właśnie rozpoczętej peregrynacji kopii cudownej figury Matki Bożej Zbrosławickiej, która odwiedza domy parafian, oraz biegowi trasą Marszu Śmierci, który dotarł też do Gliwic. Wspominamy również zmarłego Jana Jurkiewicza, opozycjonisty w czasach PRL i byłego dyrektora Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.

Główny temat numeru poświęcamy przepadającemu 11 lutego Światowemu Dniu Chorego. O. Mariusz Więckiewicz, redemptorysta i kapelan gliwickich szpitali, opowiada w wywiadzie o nawiązywaniu relacji z chorymi i ich rodzinami, nawróceniach w chorobie i współpracy z personelem medycznym.

Oprócz tego w numerze nie zabrakło bieżących informacji z diecezji i regionu oraz zapowiedzi nadchodzących wydarzeń.

Nowy numer "Gościa Gliwickiego" na 9 lutego jest już dostępny w wydaniu papierowym i elektronicznym (pamiętaj o wybraniu dodatku gliwickiego).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama