107,6 FM

Ile razy zdarza nam się czegoś zapomnieć?

Uczniowie zapomnieli zabrać chleby. Mk 8,14

Mk, 8, 14-21

A uczniowie zapomnieli zabrać chleby, i tylko jeden chleb mieli z sobą w łodzi. Wtedy im przykazał: «Uważajcie, strzeżcie się kwasu faryzeuszów i kwasu Heroda!» A oni zaczęli rozprawiać między sobą o tym, że nie mają chlebów.  «Jezus» zauważył to i rzekł do nich: «Czemu rozprawiacie o tym, że nie macie chlebów? Jeszcze nie pojmujecie i nie rozumiecie, tak otępiałe są wasze umysły? Mając oczy, nie widzicie; mając uszy, nie słyszycie? Nie pamiętacie, ile zebraliście koszów pełnych ułomków, kiedy połamałem pięć chlebów dla pięciu tysięcy?» Odpowiedzieli Mu: «Dwanaście».  «A kiedy połamałem siedem chlebów dla czterech tysięcy, ile zebraliście koszów pełnych ułomków?» Odpowiedzieli: «Siedem». I rzekł im: «Jeszcze nie rozumiecie?»

Uczniowie zapomnieli zabrać chleby. Mk 8,14

Ewangelia z komentarzem. Ile razy zdarza nam się czegoś zapomnieć?
Gość Niedzielny

Ile razy zdarza nam się czegoś zapomnieć? Nie kupić czegoś potrzebnego, nie zabrać ze sobą do pracy ważnych dokumentów. Ile takich zwykłych, podstawowych spraw, o których zapominamy, angażuje nas całych i utrudnia nam skupienie się na Jezusie i Jego nauce? Tymczasem Jezus i nasze, i uczniów zapominalstwo wpisuje w swój pedagogiczny plan. Pokazuje, że nie wystarczy tylko widzieć i słyszeć. Można bowiem widzieć wiele Bożych dzieł, słyszeć niemało nauczania, ale jeśli w sercu nie zachowujemy pamięci o Bożych interwencjach, wówczas nie potrafimy patrzeć na rzeczywistość z perspektywy Ewangelii.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamów newsletter