107,6 FM

Abby Johnson w Polsce. "Modlitwa przed klinikami aborcyjnymi i wsparcie kobiet są potężniejszym orężem, niż brutalne zdjęcia"

Z dyrektorki kliniki aborcyjnej Planned Parenthood w USA stała się obrończynią życia. Bo zobaczyła na USG dziecko zabijane w łonie matki. Abby Johnson, autorka książki "Nieplanowane" i bohaterka nakręconego na jej podstawie filmu, odwiedzi Sejm i 5 polskich miast.

Przyjazd Abby Johnson do Polski zbiega się z premierą jej nowej książki "Ściany wołać będą", w której swoimi doświadczeniami dzielą się byli pracownicy placówek aborcyjnych.

- Nasza fundacja pomogła ponad pół tysiącom osób opuścić dotychczasowe miejsca pracy, co w przypadku biznesu aborcyjnego nie jest proste - mówiła Amerykanka. - Pracownicy chcący z powodów etycznych opuścić kliniki aborcyjne są zastraszani, grozi im się procesami sądowymi, mają zakaz wypowiadania się na temat swojej pracy, a kiedy mimo wszystko decydują się odejść, dostają złe referencje, żeby utrudnić im znalezienie nowego zatrudnienia. Ja sama zostałam kiedyś pracownikiem roku, a kiedy opuszczałam klinikę, dowiedziałam się, że byłam pracownikiem okropnym.

Dzięki fundacji założonej przez Abby, osoby decydujące się na opuszczenie biznesu aborcyjnego mogą liczyć na wsparcie prawne, psychologiczne, duchowe oraz na pomoc w znalezieniu nowej pracy.

W Polsce Aby Johnson spotka się z mieszkańcami 5 miast. 15 lutego w Warszawie będzie gościem w Sejmie RP. Weźmie udział w posiedzeniu Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

OTWARTE SPOTKANIA Z ABBY JOHNSON W POLSCE: 

Bydgoszcz - 11 lutego, 17.30, kościół św. Marka Ewangelisty, ul. Salezjańska 1

Kraków - Łagiewniki - 12 lutego, 17.15 sanktuarium Miłosierdzia Bożego

Piła - 13 lutego, 17.30 kościół św. Jana Bosko, ul. Libelta 3

Rumia - 14 lutego, 17.30 sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych, ul NMP Wspomożenia Wiernych 1

Warszawa - 15 lutego, 17.30 bazylika Najświętszego Serca Jezusa, ul. Kawęczyńska 53.

 

 

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama