107,6 FM

Chorzów. Alba zrywa umowę na wywóz odpadów. Stawki za śmieci mogą wzrosnąć

Problem ze śmieciami w Chorzowie. Firma, która odbierała odpady zerwała umowę, obowiązującą do 2021 roku. Miasto zapewnia, że do czasu wyłonienia nowego wykonawcy śmieci nie będą zalegać na ulicach, a ceny nie wzrosną.

Stawki za odbiór śmieci prawdopodobnie wzrosną w Chorzowie. To efekt zerwania umowy przez dotychczasową firmę, która odbierała odpady. Do tej pory Chorzowianie płacili 12 złotych za segregowane śmieci i 20 złotych za niesegregowane - mówi Kamil Nowak, z chorzowskiego magistratu:

Ceny mogą zatem wzrosnąć kiedy w przetargu miasto wyłoni nowego wykonawcę. Może się tak stać jeszcze w drugim kwartale tego roku. Zamiast obecnych 12 złotych za wywóz segregowanych śmieci, mieszkańcy mogą płacić nawet ponad 20 złotych. Obawia się tego większość chorzowian:

Władze miasta zapewniają, że mimo zerwania umowy śmieci nie będą zalegać na ulicach:

- W krótkim czasie skumulowało się wiele niekorzystnych okoliczności - mówi Radiu eM prezes Alby - Tomasz Olszowy i podaje przyczyny odstąpienia od umowy:

Umowa z firmą Alba obowiązywała do 2021 roku. Firma zdecydowała się ją zerwać ze względu na rosnące koszty usługi. Władzom miasta zależy na jak najszybszym rozpisaniu nowego przetargu.Chorzów nowy przetarg rozpisze w ciągu miesiąca. Umowa z nową firmą mogłaby być podpisana w drugim kwartale tego roku. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama