107,6 FM

6 mężczyzn na skuterach śnieżnych zatrzymanych w parku narodowym

Niecodzienna akcja straży parku i funkcjonariuszy straży granicznej.

W Gorczańskim Parku Narodowym doszło do niecodziennej sytuacji. Straż Graniczna wspólnie z pracownikami parku narodowego zatrzymała na gorącym uczynku 6 mężczyzn z okolic Nowego Targu, którzy postanowili urządzić sobie wycieczkę na skuterach śnieżnych w rejonie Turbacza. Mężczyźni zostali ukarani wysokimi mandatami.
To nie pierwszy taki przypadek. W marcu ubiegłego roku po krótkim pościgu pogranicznicy zatrzymali w Gorcach innego amatora skuterów śnieżnych.

W parku narodowym obowiązuje zakaz poruszania się tego typu pojazdami. Jazda na skuterach zimą, i quadach latem stwarza niebezpieczeństwo dla turystów wędrujących po szlakach i niszczy unikalną przyrodę parku. Quadowcy rozjeżdżający szlaki są w Gorcach prawdziwa plagą. W ostatnich latach dochodziło do wypadków z udziałem takich kierowców i pieszych - potrąceń czy uderzenia turystów odpryskującymi spod kół kamieniami.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama