107,6 FM

Jerzy Polaczek: Jutro podpisanie umowy o tworzeniu Panteonu Górnośląskiego

Podpisanie umowy o tworzeniu Panteonu Górnośląskiego zapowiedział na antenie Radia eM poseł PiS Jerzy Polaczek. Ma się to odbyć jutro (18.02) w Katowicach z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego.

Jerzy Polaczek: Jutro podpisanie umowy o tworzeniu Panteonu Górnośląskiego (17.02.2020).
Radio eM

Goszczący w „Rozmowie poranka” poseł Jerzy Polaczek zaznaczył, że właśnie w Radiu eM zapowiada to wydarzenie wprawdzie nieoficjalnie, ale po raz pierwszy. Umowę mają podpisać: minister kultury, marszałek woj. śląskiego, arcybiskup metropolita katowicki i prezydent Katowic. Panteon będzie nową jednostką kultury i – jak podkreślał w Radiu eM Jerzy Polaczek – ma służyć budowaniu tożsamości regionalnej, upamiętniając najbardziej zasłużone w historii Górnego Śląska postaci. Będzie się znajdował w podziemiach katowickiej katedry.

Poseł Jerzy Polaczek odniósł się także do rozpoczętej właśnie kampanii wyborczej prezydenta Andrzeja Dudy, podkreślając, że urzędujący prezydent nie tylko odwiedził wszystkie powiaty w Polsce, ale też na spotkania w nich zapraszał m.in. miejscowych radnych z różnych opcji.

Gość Radia eM odpierał też zarzut, jakoby nie był realizowany „Program dla Śląska” przyjęty przez rząd Zjednoczonej Prawicy. Taki zarzut postawił w oświadczeniu z 11 lutego Zarząd Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „Solidarność”. Poseł Polaczek wymienił szereg inicjatyw i inwestycji, które są realizowane, przyznał natomiast, że niektóre działania w energetyce zostały wstrzymane w związku ze staraniami Polski o realizację naszej własnej drogi w Unii Europejskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..