107,6 FM

"Jezus ufa świeckim i powierza im głoszenie Ewangelii"

Uroczysta Msza, której przewodniczył kard. Ricardo Blázquez, zakończyła Kongres Świeckich w Madrycie. „Jesteście wybrani i posłani przez Jezusa. On wam ufa i powierza posługę głoszenia Ewangelii” – powiedział w homilii przewodniczący episkopatu Hiszpanii. W kongresie wzięło udział ponad 2 tys. osób ze wszystkich diecezji.

Przewodniczący episkopatu podkreślił, że centralne miejsce w życiu osób i społeczeństwa zajmuje małżeństwo i rodzina. „Nie możemy zapomnieć, że od zjednoczonej i zdrowej rodziny zależy zdrowie społeczeństwa” – powiedział purpurat. Dzisiaj jednak mnożą się rozpady małżeństw, a przez to i rodzin. „Te rozpady powodują cierpienie małżonków, dzieci i społeczeństwa, dlatego rodziny i małżeństwa potrzebują pomocy i wsparcia” – dodał. Kard. Blázquez przypomniał też, że edukacja dzieci jest prawem rodziców. To oni są pierwszymi wychowawcami, ponieważ „pierwsze i ważne lekcje na całe życie” dzieci otrzymują w domu.

Na zakończenie przewodniczący episkopatu odmówił modlitwę rozesłania. „Życzę wam, aby wdzięczność, misja i nadzieja były trzema słowami, które na co dzień pomogą wam przeżywać rzeczywistość. Zostaliśmy posłani, aby głosić Ewangelię miłosiernej miłości Boga. Pan pokona w nas wszelkie przeciwności i otworzy nowe horyzonty” – powiedział purpurat.

« 1 »
  • Siloam2
    19.02.2020 08:08
    Odkąd zaczęto w Kościele trąbić, że to teraz świeccy mają ewangelizować a nie duchowni, rozpoczęło się masowe odejście od Kościoła. Ta ewangelizacja przez świeckich to katastrofa.
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama