107,6 FM

Sosnowiec. Walkę z otyłością u dzieci utrudniają rodzice?

Sosnowiec prowadzi program profilaktyczny dla pierwszoklasistów. Dzieci w grupie ryzyka otyłości mogą spotkać się ze specjalistami, między innymi z pediatrą, dietetykiem i psychologiem. Ale rodzice często rezygnują z programu. Dlaczego?

Wyniki badań przeprowadzanych przez Centrum Pediatrii wykazały, że nadwagę lub otyłość ma około 17% młodych mieszkańców Sosnowca. Dla pierwszoklasistów z tego typu problemami organizowane są spotkania ze specjalistami: pediatrą, dietetykiem, psychologiem czy fizjoterapeutą.

- Problem nadwagi czy otyłości dotyka coraz większą liczbę dzieci - powiedziała Radiu eM Anna Przybyła, lekarz-rezydent w Centrum Pediatrii w Sosnowcu. Z jakich powodów rodzice rezygnują z udziału dzieci w programie?

Wyniki projektu przedstawia Anna Jedynak, pełnomocnik prezydenta Sosnowca:

Urzędnicy zwracają uwagę na fakt, że sporo dzieci zakwalifikowanych do programu - z niego nie korzysta:

Prezydent miasta Arkadiusz Chęciński także zabrał głos w sprawie programu:

Do tematu wrócimy szerzej w popołudniowym programie - eMisja specjalna.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • Ryan
    19.02.2020 21:35
    Super. Zmieńcie najpierw menu w żłobkach i przedszkolach na produkty bez cukru, niesłodzona herbatę (bo po co? )
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama