107,6 FM

Tychy. Kilkanaście szkół ma już mLegitymacje

Tyskie szkoły idą z duchem czasu. W kilkunastu placówkach uczniowie używają tam mLegitymacji. To tradycyjna legitymacja szkolna, ale wyświetlana na ekranie telefonu.

Obecnie w Tychach z mLegitymacji korzystają uczniowie kilkunastu szkół. Jako pierwsi cyfrowej legitymacji użyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 14. Projekt wprowadził nauczyciel informatyki, Adrian Zieliński. Jak to działa?

mLegitymacja wśród uczniów staje się coraz bardziej popularna:

Do tego, by mieć mLegitymację nie wystarczy tylko deklaracja uczniów, można aktywować ją tylko wtedy, gdy szkoła ma podpisane odpowiednie porozumienie z Ministerstwem Cyfryzacji. Pokazując mLegitymację uczeń potwierdza, że jest uczniem danej szkoły, korzysta z ulg i zwolnień. mLegitymacja nie zastępuje zupełnie jednak tej tradycyjnej, papierowej.

Tychy. Kilkanaście szkół ma już mLegitymacje   Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 14 jako pierwsi użyli mLegitymacji Agnieszka Skrzypczyk / Radio eM
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama