107,6 FM

20.02.2020 | 100. rocznica powołania Wojciecha Korfantego na Polskiego Komisarza Plebiscytowego

20 lutego 2020 roku mija setna rocznica powołania Wojciecha Korfantego na Polskiego Komisarza Plebiscytowego. Wiek po tych wydarzeniach, w audycji przypominamy, czym był Polski Komisariat Plebiscytowy i dlaczego w 1920 roku Wojciech Korfanty stanął na jego czele. W drugiej części programu przypominamy historię Niezależnego Zrzeszenia Studentów, które zostało zarejestrowane po raz pierwszy 39 lat temu.

Czym był Polski Komisariat Plebiscytowy i dlaczego w 1920 roku Wojciech Korfanty stanął na jego czele?

17 lutego minęła 39 rocznica rejestracji Niezależnego Zrzeszenia Studentów. W audycji opowiadamy o trudnej drodze od powstania do oficjalnej rejestracji NZS.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

A to historia

A to historia  

We wtorki i czwartki o 18.30. Zaprasza Aneta Kuberska-Bębas.

Historia bywa przestrogą, jest świadkiem czasów, dzieje się na naszych oczach. Czy będzie dla nas – jak dla starożytnych – nauczycielką życia? Słuchaj i poznaj bohaterów naszej historii; dowiedz się o kulisach najważniejszych dla Polski i świata wydarzeń; odkrywaj ślady naszej lokalnej przeszłości; wygrywaj najciekawsze, historyczne książki.

Audycje