107,6 FM

Stanisław Szwed: Rząd realizuje swoje obietnice, 14. emerytura też będzie

Rząd realizuje swoje obietnice, 14. emerytura też będzie wprowadzona - zapewniał za antenie Radia eM Stanisław Szwed, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Jutro (25.02) prezydent Andrzej Duda ma podpisać ustawę wprowadzającą 13. emeryturę.

Stanisław Szwed: Rząd realizuje swoje obietnice, 14. emerytura też będzie (24.2.2020)
Radio eM

Jak mówił Stanisław Szwed, programy społeczne obecnego rządu są i będą kontynuowane. Dwa dni temu (22.02) minęło 100 dni od powołania tej Rady Ministrów przez prezydenta Andrzeja Dudę. Wiceminister polityki społecznej podkreślił, że również z powodzeniem wypłacane jest świadczenie Rodzina 500+. Dodał przy tym, że nie należy spodziewać się waloryzacji tego świadczenia. Gość Radia eM przytoczył dane statystyczne przekonujące, że wzrosła liczba dzieci w rodzinach, choć daleko nam jeszcze do osiągnięcia wskaźnika zastępowalności pokoleń, ponieważ pokolenie obecnie rodzących matek jest dotknięte efektem niżu demograficznego.

Gość „Rozmowy poranka” odrzucił zarzut, że obecna władza nierozsądnie wykorzystuje do swoich programów społecznych Fundusz Rezerwy Demograficznej. Wyjaśnił, że fundusz nie stał się tym, czym miał być w  założeniu, nie został zasilony m.in. planowanymi wpływami z prywatyzacji. Dziś jest więc stosunkowo niewielki (46 mld zł) w porównaniu np. z Funduszem Ubezpieczeń Społecznych (262 mld zł), z którego realizowane są świadczenia ZUS.

Wiceminister zapowiedział też wręczenie dziś samorządowcom śląskich gmin promes na stworzenie nowych miejsc w żłobkach.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy