107,6 FM

Komunikat w sprawie koronawirusa

Dobra, uspokajająca informacja jest taka, że w Gliwicach, w regionie, jak i w całej Polsce, nie potwierdzono żadnego przypadku zachorowania na COVID-19.

Prezydent Gliwic i członkowie kierownictwa miasta 26 lutego spotkali się ze Zbigniewem Bożkiem, Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Gliwicach oraz Tomaszem Wójcikiem, dyrektorem Centrum Ratownictwa Gliwice.

Najważniejsza dobra informacja jest taka, że w Gliwicach, w regionie, jak i w całej Polsce, nie potwierdzono żadnego przypadku zachorowania na COVID-19.

Dyrektor Bożek przekazał jednak ważne informacje dla mieszkańców Gliwic powracających z Chin, z północnych Włoch, Korei Południowej oraz innych krajów dotkniętych epidemią spowodowaną nowym koronawirusem SARS-CoV-2  (aktualna lista krajów dostępna jest na stronach: who.int, ecdc.europa.eu, gis.gov.pl).

Jeśli ktoś był w tych krajach w ciągu ostatnich 14 dni, w przypadku zaobserwowania u siebie takich objawów jak: gorączka, kaszel, duszności i problemy z oddychaniem, powinien bezzwłocznie, telefonicznie powiadomić Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Gliwicach (tel. stacjonarny 32 338 05 00, tel. alarmowy 666 227 205) lub zgłosić się do oddziału zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego (wykaz oddziałów zakaźnych i obserwacyjno-zakaźnych znajduje się na stronie pssegliwice.pis.gov.pl).

Nie należy zgłaszać się do placówek Podstawowej Opieki Zdrowotnej (przychodni) ani na izby przyjęć szpitali nie posiadających oddziałów zakaźnych!

Informacje dla podróżujących dostępne są pod adresami: pssegliwice.pis.gov.pl, gov.pl/koronawirus, gis.gov.pl.

Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił całodobową infolinię dotyczącą koronawirusa: 800 190 590.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama