107,6 FM

Żeby każde mogło się urodzić. Modlitwa za dzieci poczęte

Jak zmienić decyzje matek myślących o aborcji? Jak uratować zagrożone śmiercią nienarodzone dzieci? Wytrwale się za nie modlić. Dla Czytelników mamy modlitewniki.

Podczas niedawnego pobytu w Polsce amerykańska obrończyni życia Abby Johnson wielokrotnie mówiła, że modlitwa jest często jedynym orężem w walce o uratowanie poczętych dzieci, zagrożonych aborcją. Mówi o tym również w swojej książce "Nieplanowane", na której podstawie nakręcono poruszający film.

Sama, jako członek Koalicji dla Życia, modli się pod placówkami dokonującymi aborcji, chociaż wcześniej przez wiele lat była dyrektorem jednej  z nich. Swoje nawrócenie na pro-life - jak sama wyznaje - zawdzięcza wielu osobom z Koalicji dla Życia, które - wbrew temu, co wtedy robiła - prosiły o jej nawrócenie i wierzyły, że Bóg we właściwym czasie tych próśb wysłucha.

Dom Wydawniczy "Rafael" zaprosił 14 autorów - dziennikarzy, kapłanów, działaczy organizacji katolickich - do napisania rozważań różańcowych pod kątem świętości życia, każdego życia, na każdym jego etapie. Tak powstał "Modlitewnik. 280 dni modlitwy za życie zagrożone".

Odmawiając z nim codziennie jedną tajemnicę różańcową, niejako towarzyszymy rozwojowi dziecka w łonie matki od poczęcia aż do narodzin. Bo właśnie około 280 dni trwa ciąża.

Autorzy zachęcają, żeby tę wytrwałą, codzienną modlitwę ofiarować w intencji dziecka zagrożonego aborcją, żeby włączyć się w dzieło duchowej adopcji. Dlatego w modlitewniku znajdziemy formułę przyrzeczenia duchowej adopcji i krótką codzienną modlitwę w intencji nienarodzonego dziecka.

Dla Czytelników mamy trzy egzemplarze książki, ufundowane przez Dom Wydawniczy "Rafael".

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama